Astragalus menbranaceus: kozinec blanitý se používá na léčbu: nachlazení, bolest v krku, srdeční infarkt…
Pro léčebné využití se využívá 4-7.letý sušený kořen byliny sklizený na jaře. Ačkoliv na světě existuje přes 2000 druhů astragalu, chemicky a farmakologicky byl testován astragalus pocházející z Číny.

Pomáhá na:
Nachlazení a bolest v krku – Adaptogeny jako astragalus podporují funkce organismu včteně imunitního systému, aby fungovaly optimálně.
Srdeční infarkt – Předběžné klinické studie v Číně naznačují, že astragalus by mohl být užitečný pro pacienty, kteří prodělali srdeční infarkt
Heaptitida (zánět jater) – Počáteční klinické studie v Číně naznačují, že kořen astragalu může být prospěšný pro lidi s chronickou virovou hepatitidou
Imunitní funkce – Komplex polysacharidů v astragalu ovlivňuje imunitní systém. Jedna studie prokázala, že zvyšuje hladinu protilátek u zdravých lidí.
Lupus erythematoides – Ačkoliv nebyla ještě stanovena bezpečná dávka, předběžné studie prokázaly, že astragalus by mohl snížit přehnanou reakci imunitního systému u této nemoci.
Tradiční použití (nepodpořené vědeckými studiemi)
Shen Nung, zakladatel čínské bylinné medicíny, označil ve své klasické monografii Shen Nung Pen Tsao Ching  astragalus za nadřazenou bylinu. Čínské jméno huang qi znamená modrý vůdce, což se vztahuje k modré barvě kořene astragalu a k vedoucímu postavení této důležité tonizační byliny.
Tradiční čínská medicína používá tuto bylinu při nočním pocení, nedostatku energie chi (únava, slabost, nechuť k jídlu) a při průjmu.
Zdroj: Solgar

 

Složení:

Složení jedné kapsle:
Prášek z kořene kozince 250mg
extrakt z kořene kozince 225mg
(1mg – 0,5% triterpenových glykosidů)
hydroxypropylmethyl celulóza (vegetariánská kapsle)
protispékavá látka: stearát hořečnatý E 470b*
směs antioxidantů betakaroténu a kyseliny askorbové
(obsahuje sóju)
*z rostlinné kyseliny stearové

 

Dávkování:
Jedna až tři kapsle denně s jídlem nebo podle rady lékaře.

 

Balení:

60 kapslí

Bez: cukru, škrobu, soli, sóji, kukuřice, pšenice, lepku, kvasnic,
mléčných součástí, umělých barviv a konzervantů.
Vhodné pro: vegetariány, vegany.
Upozornění: Ukládat mimo dosah dětí. Nepoužívejte jako náhradu pestré
stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno pro děti, těhotné
a kojící ženy.


Mohlo by Vás zajímat

Provozovatel webu, Vitamins Cosmetics s.r.o., IČ: 27194167, se sídlem Krakovská 1307/22, Nové Město, 110 00 Praha 1, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím