Koncentrát česnekového oleje z 500 mg čerstvého česneku – bez zápachu. Upravuje krevní tlak a hladinu cholesterolu.

Doplněk stravy s česnekem

Česnek – nejen přírodní antibiotikum
Česnek je užíván po staletí a je jednou z nejstarších kultivovaných rostlin. Společně s cibulí a pažitkou patří do čeledi liliovitých. Kromě značné výživné hodnoty, je česnek silným ochráncem našeho zdraví. Pokud jeho konzumaci brání společenské důvody, je možno začít užívat potravinové doplňky s redukovaným zápachem.

Účinky:
 

1) Antimikrobiální
Česnek má široké spektrum antimikrobiální aktivity proti rozličným virům, bakteriím, plísním a kvasinkám včetně Candidy a parazitům. Prokázalo se, že je mnohem účinnější než běžné protiplísňové prostředky a vědci demonstrovali jeho účinek proti kryptokoku meningitis, jedné z nejvíce škodlivých plísňových infekcí.

2) Zvyšování imunity a ochrana buněk
Populační studie prokázaly vliv konzumace česneku na ochranu buněk v oblastech, kde byl příjem česneku vysoký. Studie na lidech dokládají, že česnek snižuje vytváření nitrosaminů (silných sloučenin poškozujících buňky a vznikajících v trávicím traktu).

3) Tonizace srdce a cév
Česnek má širokou škálu pozitivních vlivů na srdce a cévy, zejména díky obsahu sloučenin síry (allicin a jeho metabolity). Výzkum prokázal, že česneková suplementace snižuje hladinu celkového cholesterolu zlepšuje poměr mezi HDL a LDL. Dále jsou zde důkazy, že česnek vlastní schopnost snižovat krevní tlak. To je často propojeno se vlastností rostlin redukovat shlukování krevních destiček.

4) Snižování hladiny krevního cukru
Alicin prokázal značnou schopnost snižovat krevní cukr. Je přikládáno tomu, že určité sloučeniny síry dokáží zabránit destrukci inzulínu v játrech.

5) Protizánětlivý účinek
Rozličné sloučeniny síry, obsažené v česneku inhibují uvolňování zánětlivých látek. To je doplněno antioxidačními schopnostmi česneku.

6) Antikatarální účinek
Vysoká koncentrace sloučenin síry a hořčičných olejů v česneku má silnou schopnost redukovat hromadění hlenu. Tato vlastnost společně s protimikrobiálním účinkem získává vysokou popularitu při léčbě onemocnění dýchacích cest.

7) Výživný účinek
Česnek je velmi bohatý na živiny. Obsahuje 33 sloučenin síry, 17 aminokyselin, germanium, vápník, mě´d, železo, draslík, hořčík, selen, zinek a vitamíny A,B a C.

Pomáhá na:

Vhodné aplikace česneku:
 

Virové infekce (nachlazení, chřipka, herpes,…)
Bakteriální infekce
Plísňové a kvasinkové infekce (candida albicans)
Parazitární infekce
Zahlenění dýchacích cest
Problémy srdce a cév (vysoký cholesterol a krevní tuky, ateroskleróza, vysoký krevní tlak, trombóza)
Kontraindikace a interakce s léky:
Pravidelná konzumace většího množství čerstvého česneku může dráždit trávicí systém u některých lidí.
Není vhodné užívat větší množství česneku společně s antikoagulačními léky (Warfarin).
Užívání společně s inzulínem je nutné konzultovat s lékařem.
 

 

Složení:
Složení jedné kapsle:
Koncentrát česnekového oleje (z 500 mg čerstvého česneku) 1 mg
Saflorový olej 284 mg
želatina a glycerol.

 

 

Dávkování:
Jedna kapsle denně při jídle nebo podle rady lékaře.

Bez: cukru, škrobu, soli, sóji, kukuřice, pšenice, lepku, kvasnic, mléčných součástí, umělých barviv a konzervantů.

 

Balení:

100 kapslí.


Mohlo by Vás zajímat

Provozovatel webu, Vitamins Cosmetics s.r.o., IČ: 27194167, se sídlem Krakovská 1307/22, Nové Město, 110 00 Praha 1, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím